Kubilay Özer

Yürütme Kurulu Üyesi

1986’de Yalova’da doğdu. İlköğrenimini Atatürk İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra Lise öğrenimini Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesinde tamamladı. 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyasal Bilgiler bölümünden oldu. Üniversite döneminde çeşitli üniversite kulüplerinde ve sivil toplum kuruluşlarında görev yaptı. Türkiye çapında gerçekleştirilen iki projede yer alırken, birinde İnsan Kaynakları Sorumlusu diğerinde Proje Koordinatör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Üniversite döneminde arkadaşları ile birlikte SUS Edebiyat ve Fikir Dergisini çıkardı. Dergi de abone temsilciliği ve sonrasında editörlük görevlerinde bulundu. Aynı dönemde, Hürriyet Genç Kalemlerde ve üniversitenin online dergisinde köşe yazarlığı yaptı.

Çalışma hayatına il başkan danışmanı olarak başladı. Sonrasında milletvekili danışmanı ve genel başkan yardımcısı danışmanı olarak çalıştı. Kısa bir süre özel sektörde göre yaptıktan sonra kamu yararı güden sivil toplum kuruluşlarından birinde şube koordinatörü olarak görev yaptı.

KOBİ Destek Projeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Projeleri, Avrupa Birliği Projeleri olmak üzere elliye yakın proje kaleme aldı. Birçok projede, proje koordinatörü ya da koordinatör yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı zamanda kendisi Geleneksel Türk Okçuluğu ile uğraşmakta olup, antrenörlük belgesine sahiptir. Kentin ilk edebiyat dergisi olan Kabuk Dergisini yayım hayatına kazandırdı ve Türkiye çapında dağıtımını sağladı. İlgili derginin yazı işleri müdürlüğünü gerçekleştirdi. Kendisine ait “Üçüncü Tekil Şahıs” ve “Zariyat” isimlerinde iki adet kitabı mevcut olup, Mutena, Oggito ve İshak Edebiyat gibi dergilerde yazıları yayımlandı.

Evli ve iki çocuk babasıdır.