Yürütme Kurulu Üyesi

Kubilay Özer

1986’de Yalova’da doğdu. İlköğrenimini Atatürk İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra Lise öğrenimini Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesinde tamamladı. 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyasal Bilgiler bölümünden oldu. Üniversite döneminde çeşitli üniversite kulüplerinde ve sivil toplum kuruluşlarında görev yaptı. Türkiye çapında gerçekleştirilen iki projede yer alırken, birinde İnsan Kaynakları Sorumlusu diğerinde Proje Koordinatör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Üniversite döneminde arkadaşları ile birlikte SUS Edebiyat ve Fikir Dergisini çıkardı. Dergi de abone temsilciliği ve sonrasında editörlük görevlerinde bulundu. Aynı dönemde, Hürriyet Genç Kalemlerde ve üniversitenin online dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Çalışma hayatına il başkan danışmanı olarak başladı. Sonrasında milletvekili danışmanı ve genel başkan yardımcısı danışmanı olarak çalıştı. Kısa bir süre özel sektörde göre yaptıktan sonra kamu yararı güden sivil toplum kuruluşlarından birinde şube koordinatörü olarak görev yaptı. KOBİ Destek Projeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Projeleri, Avrupa Birliği Projeleri olmak üzere elliye yakın proje kaleme aldı. Birçok projede, proje koordinatörü ya da koordinatör yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı zamanda kendisi Geleneksel Türk Okçuluğu ile uğraşmakta olup, antrenörlük belgesine sahiptir. Kentin ilk edebiyat dergisi olan Kabuk Dergisini yayım hayatına kazandırdı ve Türkiye çapında dağıtımını sağladı. İlgili derginin yazı işleri müdürlüğünü gerçekleştirdi. Kendisine ait “Üçüncü Tekil Şahıs” ve “Zariyat” isimlerinde iki adet kitabı mevcut olup, Mutena, Oggito ve İshak Edebiyat gibi dergilerde yazıları yayımlandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Volkan Yılmaz

1984’de Yalova’da doğdu. İlköğrenimini Atatürk İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra Orta ve lise öğrenimini Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesinde tamamladı. 2008 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun oldu. Hali hazırda Yalova Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans öğrencisi olarak öğrenim hayatına devam etmektedir.    Yalova Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde özel kalem, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve Yalova Orman İşletme Müdürlüklerinde mühendis olarak görev yaptıktan sonra Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde Enerji Yöneticisi ve Erişilebilirlik Birim Sorumlusu olarak mesleki hayatını sürdürmektedir. İlimizde faaliyet gösteren kentimizin güzide sivil toplum örgütü TUFAG’ta dansçılık kariyerinden sonra 7 sene yönetim kurullarında Uluslararası İlişkiler Sorumlusu olarak bulunmasının akabinde 2 dönem başkan yardımcılığı ve 2 dönem de başkanlık pozisyonlarında görev aldı. 2021 yılında gerçekleşen 6.Dönem Genel Kurulu’nda TUFAG temsilcisi olarak yürütme kuruluna seçildi.

İdris Durmuş

1969 yılında Doğubeyazıt’da doğdu. İlkokulu Çiftlikköy Mustafa Kemal ilkokulunda, ortaokulu ve liseyi Yalova İmam Hatip Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü organizasyon ve işletme bilim dalında "Günümüz Yerel Yönetimlerden Belediyeler ve Yönetim Sorunları" konusunda yaptı. Askerlik görevini 2. Ordu da Ulaştırma Asteğmen olarak yaptı. AK Parti Siyaset Akademisinde 3 dönem eğitim aldı.  Haftalık yayımlanan yerel gazetelerde ve web sitesinde 300'e yakın makalesi yayınlandı. Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğini 2011’den bu yana yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk sahibidir. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirliği yapmakta olup aynı zamanda Bağımsız Denetçi belgesine de sahiptir. Pek çok STK da yönetim kurulu görevleri ve üyelikleri bulunmaktadır.